ŞALPAZARI EĞİTİM VE KALKINMA VAKFI KURULDU

ŞALPAZARI EĞİTİM VE KALKINMA VAKFI KURULDU

Şalpazarı’nda STK çalışmalarında başarılı bir merhale olarak, vakıflaşma çalışmalarında mutlu sona gelindi. Vakfın kuruluş başvurusu için gerekli olan yaklaşık yüzbin TL bağışlanarak, noter beyanında bulunuldu.

Şalpazarı Eğitim KST Derneği’nin yönetim kurulu 2011 yılındaki kuruluş bildirgesinde ilan ettiği, onuncu yılın sonunda “Şalpazarı Eğitim Ve Kalkınma Vakfı” kuruluşu taahhüdü, bu gün 29 Aralık 2022 tarihi itibariyle yerine getirmiş oldu.

Şalpazarı Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın kuruluş başvurusunun yapılmasını önemli bir aşama olarak adlandıran Vakfın Kurucu Başkanı Hasan KESKİN yaptığı açıklamada; Mütevelli heyetimizde yer alan arkadaşlarımıza, Şalpazarı Eğitim Derneği Yönetim Kurulumuz Asıl-Yedek üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürler. “Derneğimiz ve Vakfımızla” omuz omuza yüksek faydalı çalışmalarla memleketimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Hamdolsun, Hayırlı uğurlu olsun.

Sivil toplum faaliyetlerinde önemli bir yeri olan, bir çok öncü ve lider çalışmalarını uzun yıllardır devam ettiren Şalpazarı Eğitim KST Derneği’nin, kamuoyuna ilan ettiği vakıflaşma süreci çalışmaları bir yıldır devam ediyordu. Pandemi sebebiyle yaşanan gecikmelere rağmen, Şalpazarı Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın kuruluş başvurusunun yapılmasını önemli bir aşama olarak Şalpazarı Eğitim KST Derneği Yönetim Kurulu ve camiası olarak, 2011 yılında faaliyetlere başlamıştık.

Geçen 12 sene zarfında, birçok öncü ve faydalı faaliyetlerle topluma ve insanımıza dokunduk. Önceliğimiz eğitimdi. Yedi defa Gençlik ve Çocuk Festivali ile öğrencilerimize, iki defa öğretmenlerimize ve yerel yöneticilerimize olmak üzere, yaklaşık beş yüzden fazla insanımızı toplam altmış bin km yol kat ettiğimiz etinliklerle Şalpazarı’ndan İstanbul-Çanakkale-Edirne’de ağırladık. Okullarımızda ve öğrencilerimize yapmaya devam ettiğimiz katkılarımız saymakla bitmez. Burs çalışmamız hiç aksatılmadan ve artarak devam ediyor. Bir çok hemşehrimize, engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımıza desteklere devam ediyoruz. Şalpazarıspor’umuza katkılarımız hep sürmüştür. Sadece bu yıl, 2022-23 eğitim yılında 50 yüksekokul öğrencimize üç yüz bin tl’ye yakın burs desteğimiz olacaktır.” diyerek,
“Şimdi, derneğimizin kuruluş bildirgesinde söz verdiğimiz vakıflaşma sürecini tamamlıyoruz. Deyim yerindeyse, Şalpazarı Eğitim Kalkınma Vakfı’mızla, ağır abi olarak STK süreçlerimizi başka bir boyuta taşımış olacağız. Hizmetlerin daha somut olarak meydana çıkacağı avantajlara sahip olacağız. Yüksek öğrenim için sadece burs değil, barınma başta olmak üzere bir çok alanda somut adımlar atacağız. Gerek Şalpazarı’mızda gerekse de İstanbul’da hemşehrilerimizin gündelik hayatına dokunan çalışmalar yapacağız. Şalpazarı/Trabzon lobimizi daha da güçlendireceğiz. En önemlisi de, kısır döngü içerinden çıkıp, farklı ve daha üst kulvarlarda yarışa devam edeceğiz.

Vakfımızın kuruluşu için yaklaşık yüz bin tl’yi vakfeden, Şalpazarı Eğitim Derneğimizin asıl/yedek tüm yönetim kurulu üyelerimize, çok teşekkür ederim. Derneğimizin çalışmaları da aynı tempoda devam edecek. Hem Vakfımız hem de derneğimizin güç birliği, yüksek fayda sağlayan atılımlarımızı kolaylaştıracaktır. İleri aşamalarda, Şalpazarı’mızın potansiyeli yüksek, gönüllü ve yardımlaşmaya hazır insanlarımızı da vakfımızın çatısı altında toparlayacağız. Yaptığımız tüm gayretli çalışmalar, Şalpazarı-Trabzon’umuzun ve Ülkemizin hayrına olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Vakfın Mütevelli Heyeti şu isimlerden oluştu:
SIRA ADI SOYADI
1 Hasan KESKİN
2 Ahmet ÇABUK
3 Ali ATALAR
4 Ali USTA
5 Avni ÇAKIR
6 Bahri ERATA
7 Bilgehan KANDİL
8 Birol ATAMAN
9 Erhan KEKEÇ
10 Ersan GÜLAY
11 Fatih DEMİRTAŞ
12 Hacer HANİÇ
13 Hakan ÖZCAN
14 İbrahim ERATA
15 Murat ÖZER
16 Mustafa ERDİN
17 Mustafa Kemal KARABAYIR
18 Nedim GÜNEY
19 Osman KIT
20 Pirağa YILMAZ
21 Sebahattin KESKİN
22 Sefer ÖZDİN
23 Turan METİN
24 Ünal BALTA

Kurucu Başkan Hasan Keskin “Yirmi dört kişilik mütevelli heyetinden oluşan Şalpazarı Eğitim Ve Kalkınma Vakfı’nın merkezi Üsküdar’da olacak. Eğitim Derneği de faaliyetlerini aynı şekilde sürdürecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db