ŞALPAZARI’NDA ŞEHİT ANITI ÇESMESİ AÇILIYOR

ŞALPAZARI’NDA ŞEHİT ANITI ÇESMESİ AÇILIYOR

Trabzon’un Şalpazarı ilçesi Üzümözü Mahallesi’nde şehit asker Necaettin Güner anısına yaptırılan şehitlik anıtı ve hayır çeşmesi açılıyor.

Şalpazarı ilçesi nüfusuna kayıtlı jandarma er Necaettin Güner, Ankara’da görevi esnasında yol kontrolü yaparken dur ihtarına uymayan kaçakçıların sürdüğü aracın çarpması sonucu şehit oldu. İlçenin ilk şehidi olan Güner için oğulları Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner ile televizyoncu-gazeteci Necati Selvitop’un yaptırdığı şehitlik anıtı ve hayır çeşmesi için açılış töreni düzenlenecek. 30 Ekim Cumartesi günü saat 12.30 da açılışı yapılacak, olan anıt ve hayır çeşmesi açılışında ünlü hocalar, Kuran-ı Kerim tilaveti sunacak. Açılışta Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın’da dua yaptıracak.

Şehit Aileleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı, televizyoncu-gazeteci Necati Selvitop, “Terörün korkulu rüyası hemşerimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun davetli olduğu protokolümüzün katılacağı törenle devletimizin de gücüyle açılışımızı gerçekleştireceğiz. Tüm halkımız davetlidir.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db