REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Geyikli Beldesi Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği başkanı Fahri Demirbaş üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. mesajında “İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir” dedi.

Başkan Demirbaş üç ayların manevi iklimine girildiği Regaip Kandil’ine ulaşmanın heyecanını ve sevincini yaşadıklarını belirterek, bu müstesna günlerin insanı insan yapan değerlerin hatırlanmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olduğunu, birlik beraberliği güçlendirerek öfkeyi sevgiye, düşmanlıkları ise kardeşliğe dönüştürdüğünü söyledi.

Başkan Demirbaş mesajında şu ifadelere yer verdi; “İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Dayanışma, birliktelik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği, küslüklerin ortadan kalkıp yerini barışa bıraktığı, duyguların karşılıklı biçimde hissedildiği günlerimizden bir tanesi de üç ayların başlangıcı anlamını taşıyan mübarek Regaip Kandili’dir. Bu faziletli gün ve geceleri fırsata çevirmeli, bizler için büyük birer nimet olduğunu asla unutmamalıyız.

Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin mübarek Regaip kandilini kutluyor, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, güven ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db